От Покровник: Следим на живо контролата Хебър – Марек

Точно в 10,30 часа на стадиона в благоевградското село Покривник започна контролата на Хебър срещу Марек(Дупница).
Това е 4-тата поредна проверка за пазарджиклии от началото на подготовката и първа за „зелените”, откакто започнаха лагера си в Благоевград.
В спарингът срещу Марек за Хебър няма да участват контузеният Цветелин Тонев и болните Димитър Мичков и Мурад Ибраим.
Стартовият състав на Хебър е следния:
Димитър Георгиев, Николай Николаев - Хълк, Васил Геров(к), Коко Атанасов, Цветан Павлов, Теодор Димитров, Никола Иванов, Анди Краев, Георги Чакъров, Ангел Лачов, Стефан Лачов(през второто полувреме в игра влязоха още Георги Георгиев, Красимир Здравков, Георги Иванов - Гонзо, Атанас Велев - Крауч и Кристиян Джамов).

След 30 мин. игра голове няма - 0:0. Мачът се развива в добро за контрола темпо като хебърци имат териториално предимство.

35-та минута: Хебър повежда с 1:0. Попадението е дело на Стефан Лачов, който с глава оползотвори отлично подаване на Никола Иванов - Шейха от левия фланг.

Край на първото полувреме - 1:0 за Хебър.

Начало на второто полувреме:

71-ва минута: Хебър затвърждава предимството си над Марек с втори гол. Попадението е дело на Георги Георгиев.

КРАЙ НА СРЕЩАТА. ХЕБЪР ПОБЕДИ С 2:0 МАРЕК И ЗАПИСА ПЪРВА ПОБЕДА В КОНТРОЛИТЕ ОТ ЛЯТНАТА СИ ПОДГОТОВКА.