Хебър се откъсна на 9 т. от Оборище

Спорт

от Димитър Комсийски 489 прегледа 0

Хебър записа победно 2:0 над гостуващия Септември(Симитли) в мач от 18-тия кръг на Трета Югозападна футболна лига.

Успехът на пазарджиклии съвпадна с домакинско реми - 1:1 на Оборище(Панагюрище) срещу Пирин(Разлог).

По този начин преднината на хебърци спрямо панагюрци набъбна до 9 точки.

Головете за успеха на Хебър днес бяха дело на Родриго Барони и Якуб Идризов, които се разписаха съответно през първото и второ полувреме.

Хебърци изиграха по-слабо първо полувреме.

Шанс за гол се откри пред гостите в 15-та минута, но те пропуснаха.

Хебър дръпна с 1:0 в 30-та минута, когато след удар на новото попълнение Родриго Барони стражът на гостите не се намеси добре и топката влетя в мрежата му.

През втората част на терена доминираше тимът на Хебър.

С гол на два пъти се размина Руслан Иванов, а Дани Пехливанов също можеше да огорчи за втори път вратаря на Септември.

Все пак 5 минути преди края на срещата това стори Якун Идризов, който се възполза по отличен начин от подаване на Георги Недялков -Жилета, фиксирайки крайното 2:0 за Хебър.