Хебърци приключиха без чувства в турнира за купата

Пазарджиклии отстъпиха с 0-4 на Вихрен в Сандански

Спорт

от Димитър Комсийски 415 прегледа 0

Футболният тим на Хебър напусна турнира по футбол за купа България след тежка загуба с 0-4 срещу Вихрен в Сандански. Съставът, който пусна треньорът Танчо Калпаков определено потвърди думите му, че това състезание не е приоритет за отбора му.

За Хебър в Сандански играха цели 6 юноши. Трима от тях започнаха като титуляри, а останалите трима се появиха в игра през втората част, при което в един момент юнгите станаха повече от батковците си на терена.

Срещу Вихрен Калпака стартира в състав:

Димитър Георгиев, Георги Иванов, Николай Николаев, Красимир Здравков, Адриан Краев, Кристиян Джамов, Георги Георгиев, Стефан Лачов и юношите Иван Бояджиев, Николай Донов и Християн Зарков. През втората част в игра влязоха Станислав Дечев, Щерю Киев и Антонио Анев.

Макар и в силно експериментален състав Хебър не допусна гол до почивката.

Още с първата атака през второто обаче Александър Русков откри резултата след асистенция на Александър Якимов. Минути по-късно хебърци последователно на два пъти нацелиха напречната греда. До края на мача Дани Пехливанов вкара втория гол, а още на два пъти се разписа Русков и оформи своя хеттрик за крайното 4-0. .

Това бе трета последователна победа в турнира за Вихрен, като преди това момчетата на Петър Златинов победиха Беласица и Марек. Хебър пък елиминира за купата Левски(Паталеница), ЦСКА 1948 и Чавдар(Етрополе).

Пазарджиклии ще трябва да вземат участие в още един турнир през този месец – този за купата на Аматьорската футболна лига, който е още по-нежелан от отборите в трета лига, но са длъжни да участват по задължение.