Добруджа удари с 3:1 Пирин и е на 1/2 финал

Спорт

от Димитър Комсийски 44 прегледа 0

Волейболистите на Добруджа(Добрич) надиграха Пирин (Разлог) с 3:1 (21:25, 25:21 , 25:22, 25:20) в първия мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България при мъжете, който се провежда в пазарджишката спортна зала „Васил Левски“.

Така тимът на Добрич, воден от Пламен Христов стана първия полуфиналист в турнира.

В утрешния ден, 12 януари добруджанци ще се изправят срещу победителят от двойката ЦСКА – Нефтохимик(Бургас), които току що започнаха мача по между си.

Дебют за Пирин днес направи разпределителят Николай Манчев, който се присъедини към състава дни преди началото на турнира за Купата, а епизодично участие взе и ямаеца Денис Нилсон, който също бе картотекиран преди състезанието в Пазарджик.

Радослав Попов остана извън строя поради гнойна ангина.

Като титуляр за добруджанци пък започна новото попълнение Галин Николов.

Волейболистите на Добруджа стартираха много стегнато и поведоха ударно с 8:3 и 16:11 на съперника.

Съставът на Пирин обаче показа нагледно как се прави обрат, като изравни при 16:16, а след два поредни аса на бивпият хебърец Петър Бъчваров поведе с 18:16.

Възходящата линия продължи, пиринци удържаха фронта докрай и спечелиха първия гейм.

Във втората част Добруджа стабилизира играта си и разгъна възможностите си, като повече не позволи изненади от страна на опонента.

През следващите три гейма добруджанци диктуваха играта изцяло и стопираха всякакви опити за противодействие. Те реализираха първоначален аванс, запазваха предимството си докрай и затвориха мача само с един загубен гейм.

Пирин: Николай Манчев, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Георги Елчинов, Петър Бъчваров, Костадин Гаджанов - Христо Колев-либеро (Любослав Телкийски, Денис Нилсън)

Добруджа: Александър Мжиелски, Велизар Чернокожев, Галин Николов, Сергей Анотюк, Денис Чавдаров, Светослав Арнаудов - Николай Тодоров (Александър Кордев, Виктор Костадинов)