Купа България: Хебър е на 1/2 финал срещу Левски

Спорт

от Димитър Комсийски 80 прегледа 0

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) ще играе довечера от 18,30 часа 1/2 финал срещу Левски(София)в турнира за Купата на България.

Това стана ясно след като снощи пазарджиклии се наложиха над Марек(Дупница) с 3:0 (30:28, 25:23, 25:13) в третата 1/4-финална среща, а Левски от своя страна елиминира в последния мач от първия състезателен ден на турнира в Пазарджик ВК Монтана също с 3:0.

Също днес от 15,30 часа в другия полуфинал един срещу друг излизат тимовете на Добруджа и Нефтохимик.

Мачът между Хебър и Марек започна равностойно.

Хебърци повеждаха на няколко пъти в резултата, но съперникът оказа стабилна съпротива и остана в играта.

Резултатът се движеше точка за точка, а битката ставаше все по-сериозна.

В крайна сметка пазарджиклии затвориха частта след 6 геймбола и 30:28.

Хебър превъзхождаше съперника в посрещане и сервис, в атака пък гостите бяха по-добри.

Във втората част дупничани тръгнаха силно и успяха да удържат темпото.

"Тигрите" се доближаваха до опонентите си, но те съумяваха да увеличават преднината си.

В игра за домакините влезе и новото попълнение Александър Симеонов.

Пазарджиклии стопиха пасива до 16:17, но атака на Ивес Мутабази отново добави интрига.

В следващите минути двата тима се догонваха и в крайна сметка резултатът бе изравнен - 19:19.

Волейболистите на Марек не останаха безучастни и отново поведоха с две точки.

Домакините отвърнаха на удара, давайки сериозен отпор и след два аса на Стойко Ненчев поведоха за първи път в частта (22:21). След това нашите се откъснаха и спечелиха втория гейм при минимална преднина.

Атаката и посрещането бяха ключови за развоя на резултата.

В третата част пазарджиклии бяха непоколебими и не позволиха на опонента да противодейства.

"Тигрите" показаха най-категоричната си игра от началото на мача и благодарение на страхотния си сервис извоюваха стабилна преднина, а с това и чистата победа след 25:13.

Стойко Ненчев и Брадли Гънтър бяха главните герои на този елемент, като записаха серии от асове и доринесоха за крайния успех.